201404.18
0

Sodelovanje s Slovenskim deželnim gospodarskim združenjem iz Trsta

Z namenom čimboljšega medsebojnega poznavanja za še boljše sodelovanje smo v Klubu slovenskih podjetnikov serijo srečanj v poslovnem okolju naših članov začeli pri podjetniku Franciju Pliberšku, MIK Celje. Meddrugim smo na sestanku formalizirali sodelovanje s SDGZ, ki je stanovska organizacija podjetnikov slovenskega rodu v Furlaniji Julijski Krajini in povezuje ter zastopa slovenske podjetnike in samostojne poklice v Italiji.

Na aprilskem srečanju kluba sta se nam iz omenjenega združenja pridružila g. Andrej Šik in g. Robert Frandolič, ki sta članom predstavila konkretne informacije o možnosti vstopa na italijanski trg ter pravni okvir delovanja tujih podjetij v Italiji. Z združenjem smo podpisali pogodbo o sodelovanju in izmenjavi informacij o poslovnih priložnostih v Italijo. Naš skupni namen je, da z izmenjavo informacij o za nas zanimivih povpraševanjih italijanskih podjetij po sodelovanju s slovenskimi odpiramo vrata slovenskim podjetjem v italiji in obratno.