201407.02
0

Člani SBC pomagali zbrati rekordni znesek

Malce oblačno a zato nič manj pozitivno petkovo jutro, je pisalo 27.junij, 2014, dan ki je oznanjal dobra dela, dobro voljo in veliko posluha za humanitarnost. Minuli petek se je v sodelovanju s skupino Anze’s Eleven odvijal že 4. dobrodelni in tradicionalni golf turnir Anžeta Kopitarja, katerega glavni pokrovitelj je bila Skupina Interblock in njen lastnik, Joc Pečečnik. Skupaj smo upravičili slogan »PLAY LIKE A CHAMPION«. Zbranih je bilo rekordnih 42.950 EUR, s katerimi bodo uresničeni projekt ‘Omogočimo sanje’ pod okriljem Ustanove Rdeča Žoga v izvedbi Zveze prijateljev mladine in projekta nakupa ročne proteze za Tonija Perca iz Senovega in Saša Plahuta iz Dobravelj pod okriljem Soče – Univerzitetnega rehabilitacijskega inštituta RS. V vihtenju golf palice se je preizkusila zanimiva družba, ki so jo oblikovala znana imena iz sveta športa, med drugimi tudi nekdanja smučarska šampiona Jure Košir in Bojan Križaj ter nekdanji smučarski skakalec Primož Ulaga, aktualni in nekdanji hokejisti Tomaž Vnuk, Marcel Rodman, Boštjan Goličič, David Rodman, Žiga Jeglič in Andrej Tavželj, številni gospodarstveniki ter mnogi drugi. Uradnemu odprtju turnirja se je pridružil tudi predsednik Republike Slovenije, Borut Pahor in tako izkazal svojo podporo projektu. Ponosni partner turnirja je tudi Slovenian Business Club. S posluhom za dobrodelnost so se izkazali mnogi naši člani ter drugi gospodarstveniki, ki so kot pokrovitelji lukenj in s prispevki na dražbi pomembno prispevali k uresničitvi prvega dobrodelnega projekta SBC: Akrapovič, Plastika Skaza, Postojnska jama, Blažič, robni trakovi, Roto, Siliko, Dat-Con, Lotrič meroslovje, Kirurgija Bitenc, MKL systems, Kovis, Modri Val, Gostinstvo Jezeršek, Riko Hiše, Star Travel, Pro-vizija, Eligo Bled, Merit International, Cvetličarna Omers in Tope Group. S svojim prispevkom v obliki igralnin pa so pomagala tudi podjetja Conditus, Stare transport in POS Elektronček ter Zavoda Most in Detel.